KONST / Litografier / Färglitografi 13566004
nr 1356 6004
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 23/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 18:26:44
23/10 15:24:45
100 kr
24/10 18:08:28
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt